Menu
  • Főoldal
  • Cikkek
  • Tagjaink
  • Hírek
Close Menu
120442615_332123014742068_1272658689913653991_n
October 2 2020

Jöhetett hideg, szél, mi ott voltunk

cikk

Szeptember 26-án került megrendezésre az első Street Training Balaton rendezvény Balatonalmádiban a Szoborparkban. Ugyan három nappal az esemény előtt az időjósok semmi jóval nem kecsegtettek, mégis az égiek kegyesek voltak hozzánk, és bár kissé hűvös időben, de 22 tréninggel és közel 100 résztvevővel megtarthattuk a szabadban tanulás első helyi fesztiválját.

 

A résztvevők 10 órától 12 témát vitattak meg, miután kisebb csoportokban helyet foglaltak a berendezett tréning mezőkben, 12 órától pedig 10 másik téma várta őket. Nagyon széles érdeklődési kört fedtek le a csoportos foglalkozások, úgy mint konfliktuskezelés, érdekérvényesítés, kreatív problémamegoldás, a vállalkozói érték meghatározása, családi egyensúly megteremtése, önismeret, munka-magánélet egyensúlyának megtalálása, változás feldolgozás, időmenedzsment.
A résztvevők visszajelzése alapján 100%-osan teljesítettük a kitűzött célunkat: szakmai tudást, értéket kaptak és támogató közösséget teremtettünk. Ezt a kettőt biztos, hogy továbbvisszük és a BENT további rendezvényein is erre törekszünk.

 

A gyermekkel érkezőket a Budapest School veszprémi csapata várta, így amíg Anya vagy Apa tanult, feltöltődött, a kicsik és a nagyobbak is jól szórakoztak. A feltöltődés nem állt meg a tréningek végeztével, a lelkes kis csapatok tovább beszélgettek a szünetben és az esemény után.

Mit tanul abból a főszervező, hogy a tanulást, önképzést népszerűsítő eseményt szervez? Egy nagyon fontos dolgot: a lehetetlen is megvalósíthatónak tűnik, ha van melletted egy csapat. Műhelytitokként árulom el, hogy csupán maroknyi lelkes csapattal (és a kapcsolati hálójuk segítségével) szerveztük az első Street Training Balaton rendezvényt. Korábbi tapasztalatainkból merítve, a Flow Alapítvány támogatásával és határtalan meggyőződéssel dolgoztunk. Most már nincs megállás, határ a csillagos ég. Legközelebb találkozunk…

Kutatási összefoglaló_fotó
October 2 2020

Egyre tudatosabban megjelenik a közösséghez tartozás vágya – BENT kutatás 2020

cikk

Szabadúszók, mikro- és kisvállalkozások megváltozott élethelyzetét, lehetőségeit felmérő tavaszi kutatásunk összefoglalóját találjátok itt. Ezúton is köszönjük annak a közel 100 kitöltőnek, aki értékes válaszával hozzájárult a kutatáshoz. A bevezetőben szeretnék kitérni arra, hogy miért tartjuk fontosnak ezt a kutatást? Vállalkozóként dominánsan él az a kép, hogy oroszlánként mindennel egyedül megküzdve kell boldogulni. Már a BENT egyesület alapításával is az volt a célunk, hogy közösséget formáljunk, ahol a tagok, résztvevők könnyen találnak kapcsolódási pontot, támaszt. A 2020. március közepén kialakult helyzet (és a kutatásban adott válaszok is!) megerősített bennünket ebben a törekvésben. Lássuk a tényállást és az adatokat.

 

Mi történt?

2000. tavaszára Magyarországon is olyan intézkedéseket vezettek be a COVID’19 miatt, ami a vállalkozások többségét kisebb vagy nagyobb mértékben, de érintette. Legkritikusabb helyzetbe a személyes jelenlétre (pl. turizmus, vendéglátás, szolgáltatások, ahogy a személyes kapcsolattartás elkerülhetetlen) épülő vállalkozók, szabadúszók kerültek. A vásárlók visszafogták fogyasztásaikat (kivéve élelmiszer), így a mindennapokhoz szorosan nem kapcsolódó áruk eladása is csökkent (pl. kézműves ékszerek).

 

Milyen válaszokat adtatok a kérdésekre?

  • A kitöltők között nagyjából fele-fele arányban volt a kezdő: 1 és 3 év közötti vállalkozás, és a már  4 évnél régebbi tapasztalattal rendelkező. 
  • A szakterület nagyon vegyes: szövegírás, oktatás, tanácsadás, coaching, programozás, kézműves, fotózás, marketing, webdizájn. A többség olyan terület volt, ahol a személyes jelenlét elhagyható, azonban kézművesek, vásározók is kitöltötték a kérdőívet. 
  • A válaszadók  71,3% egyéni vállalkozó. 
  • Meglepő (megnyugtató) adat volt, hogy 79% NEM szüneteltette a járvány alatt sem vállalkozását. Fontosnak tartottuk felmérni, hogy a járványügyi helyzet miatt mennyire éltek a vállalkozók a szüneteltetéssel, mint lehetőséggel (egyéni vállalkozók maximum két évig szüneteltetheti a vállalkozását). 
  • A kutatás kitért arra is, hogy ha volt kereslet kiesés akkor annak áthidalására milyen forrást találtak a szabadúszók, vállalkozók:  47,4%-a válaszolta, hogy volt tartaléka, 28,9%-a pedig családi támogatással oldotta meg ezt az időszakot. 
  • Szintén érdekes adat, hogy 10%-nak nem volt kiesés, sőt inkább kisebb növekedés volt megfigyelhető!

 

Mi lehet a megoldás? 

A felmérésben választ kerestünk arra, hogy hogyan, mivel lehetne a hasonló nehéz időszakra felkészülni. Mi nyújtana segítséget, milyen tudásra lenne szüksége a magyar vállalkozónak? 

  • Támogatásként a válaszadók 41%-a vállalkozói klubot (plusz 35%-a, nagyon hasonló kategóriát a támogató beszélgetést jelölte meg), 
  • 40%-a pedig a szakmai tudás bővítését jelölt meg. 
  • A kijárási korlátozás miatt az online platformok, videómegosztó alkalmazások, webshop üzemeltetés ismerete előtérbe került.
  •  Kitértünk arra is, hogy ha tudásbővítés, akkor milyen téma az, ami hasznos lenne. A válaszadók a következőket jelölték: 49% üzletszerzés, értékesítés, 45% brandépítés, 37% online marketing 

Összegzés

Két érdekes tanulságot szűrtünk le a kutatásból. A képzés, ismeretbővítés terén még mindig ugyanazok a sláger témák szerepelnek (értékesítés, brandépítés, marketing), valószínűleg ezeken a területeken a szakemberek többsége kevesebb ismerettel rendelkezik, illetve folyamatos újítások jelennek meg.
A válaszokból is látszik, hogy egyre tudatosabban a közösséghez tartozás vágya jelenik meg. Szabadúszóként, vállalkozóként szabadon, de közösségben átvészelni akár egy ilyen nehezebb helyzetet is.

September 29 2019

Megalakult a BENT

Uncategorized

Nagy örömmel és izgalommal jelentjük, hogy végre hivatalosan is megalakultunk!

September 3 2019

Hello world!

Uncategorized 1

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Back To Top
  • Adatkezelési Szabályzat